Elegance tam, kde byste ji nehledali

Jeden z kulturních středečních podvečerů v tančírně patřil ústecké mladé studentce Janě Filasové. Jana se, kromě studia na vysoké škole, věnuje fotografování více než deset let a na snímcích, které z Janiných rukou vzejdou, je to znát.

Výstava s podtitulem URBAN BALET je souborem osmnácti fotografií vyjadřující kontrast mezi elegancí a krásou baletních tanečníků oproti drsnému průmyslovému prostředí krajského města. Na fotografiích můžete vidět členy baletu Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem, Blanku Tasi, Elišku Černohlávkovou a Filipa Rybare. Snímky byly pořízeny například v prostředí jednoho z ústeckých vlakových nádraží, opuštěných lázní či železničního mostu.

Jana na fotografiích pracovala více než jeden a půl rok, a celou koncepci připravovala tak trochu „na míru“ právě tančírně Balahala. „Tím, že jsem věděla, jaké prostory budou hostit mou výstavu, mohla jsem připravit koncepci výstavy přesně tak, jak si tyto prostory zaslouží“ říká Jana.

Pokud nejste ani baletka ani tanečník, ale máte smysl pro křehkost a eleganci určitě nepromarněte šanci navštívit výstavu Jany Filasové v tančírně. Výstava potrvá až do konce měsíce února.